O nas

HISTORIA I POWSTANIE FIRMY KRONWAY

  

ROK 2008

 

         Po kilkuletnich przygotowaniach następuje zawiązanie spółki Wayne Dalton Central Europe z siedzibą w Nowym Sączu. Powstała Firma jest spółką joint venture opartą w 51% na kapitale amerykańskim firmy Wayne Dalton oraz 49% kapitale polskim firmy Kronmat.  Nowe Przedsiębiorstwo ma na celu produkcję bram garażowych w oparciu o know-haw światowego lidera jakim jest większościowy udziałowiec oraz ich dystrybucję w Europie Centralnej i Południowo - Wschodniej, bazując na doświadczeniach handlowych firmy Kronmat.

Aby umożliwić działalność nowemu przedsiębiorstwu, specjalnie w tym celu na terenie Nowego Sącza zostaje zbudowana nowoczesna fabryka, która staje się też siedzibą powstałej firmy. Zostają zatrudnieni specjaliści z doświadczeniem w zakresie produkcji, sprzedaży, marketingu, szkoleń, itp. W nowopowstałych obiektach Wayne Dalton CE zostaje również przygotowane zaplecze szkoleniowe. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie na obsługiwanych rynkach pojawia się kila tysięcy fachowców przeszkolonych w zakresie montażu i serwisowania oferowanych wyrobów.

 

 

              Firma Wayne Dalton Central Europe jest częścią koncernu Wayne Dalton, światowego lidera w produkcji bram segmentowych. Początki firmy sięgają roku 1954, gdy to w Ohio w Stanach Zjednoczonych zostaje założona mała firma rodzinna wytwarzająca barmy do garaży. Dzisiaj, po prawie 60 latach działania, dzięki licznym innowacjom i wdrożeniu zaawansowanych technologii koncern posiada 12 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Wytwarza i sprzedaje ponad milion bram rocznie. Może się poszczycić realizacją najbardziej skomplikowanych i wymagających zleceń jak np. ogromne bramy do hal elektrowni atomowych, doków portowych czy też wyrobów odpornych na napór huraganów. Produkty marki Wayne Dalton są dostępne w ponad 70 krajach a firma jest uważana za wiodącego dostawcę bram segmentowych na całym świecie.

 

 

          Firma Kronmat, to stosunkowo młode Przedsiębiorstwo. Oparta jest w całości na kapitale rodzimym i wywodzi się z grupy Fakro, drugiego na świecie producenta okien i akcesoriów do poddaszy. Zajmuje się dystrybucją okien dachowych, akcesoriów do okien, wyłazów, schodów strychowych, membran itp. (www.kronmat.com) Po mimo tylko kilku lat istnienia szybko stała się wiodącym dostawcą do wszystkich znanych sieci marketów oraz przedsiębiorstw handlowych na terenie całej Europy.

  

ROK 2011/2012

 

          W wyniku przekształceń własnościowych Firma Kronmat przejmuje 100% udziałów w Wayne Dalton Central Europe. Zostaje utworzona nowa Firma o nazwie Kronway Sp. z o.o. z siedzibą w dotychczasowych zakładach Wayne Dalton CE. Celem nowego przedsiębiorstwa jest produkcja bram w oparciu o sprawdzoną technologię i doświadczenia światowego koncernu Wayne Dalton, jak również rozwój produktów w zakresie technologii rynków europejskich. Nowa firma jako wiarygodna instytucja przejmuje również odpowiedzialność gwarancyjną za dotychczas sprzedane produkty. Misja firmy przewiduje zaspokajanie szerokiego spektrum oczekiwań klientów począwszy od produktów prostych o umiarkowanej cenie aż po wyroby wyszukane i dostosowane do najbardziej wyrafinowanych gustów. Docelowo, naszym zamiarem jest aby produkty oferowane przez naszą fabrykę łączyły w sobie najlepsze trendy i technologie europejskie oraz amerykańskie.